Malokarpatsko

je oblasť tiahnuca sa pozdĺž pohoria Malých Karpát, je známou vinohradníckou oblasťou a je právom považovaná za klenotnicu vinárstva na Slovensku.

Pri návšteve Malokarpatského regiónu / Malokarpatska nemožno obísť významné historické pamiatky akými sú napríklad Hrad Červený Kameň, Kaštiel v Budmericiach, Smolenický zámok a mnoho ďalších spájajúcich sa s historickými osobnosťami akými určite boli Ľudovít Štúr alebo rodina Pálffyovcov.

Malokarpatsko ako tradičný vinohradnícky región je vyhľadávaným miestom najmä pre milovníkov vína a dobrého jedla. Ochutnávku vín ponúkajú nielen tradičné vinárstva ale aj malí vinári.
Regiónom vedie populárna Malokarpatská vínna cesta s množstvom pivničiek, viech gastronomických prevádzok s tradičnou husacinou a lokšami. Ponúka širokú paletu možností na aktívny oddych, turistiku, cykloturistiku, šport, množstvo príležitostí na kultúrne a spoločenské zážitkyMalokarpatský región / Malokarpatsko - odporúčame navštíviť tieto miesta:

malokarpatský región

Mesto Pezinok

charakteristické svojim historickým centrom s typickými meštiackymi domami, ulicami v pravidelnom sieťovom pôdoryse a zvyškami pôvodných hradieb.

K najvýznamnejším kultúrnohistorickým pamiatkam patrí Pezinský zámok, štyri historicky a architektonicky cenné kostoly a Stará radnica

viac informácii na oficiálnej stránke mesta

malokarpatský región

Obec Šenkvice

ležiaca na úpätí Malých Karpát, vo výške 160 a 183 m nad morom.

Je súčasťou okresu Pezinok a Bratislavského samosprávneho kraja,
susedí   s  mestami Pezinok  a   Modra a obcami Viničné, Vinosady, Vištuk a Blatné.

viac informácii na oficiálnej stránke obce

malokarpatský región

Obec Smolenice

nachádzajúca sa na úpätí Malých Karpát v okrese Trnava. 

Známy je predovšetkým Smolenický zámok, k prírodným zaujímavostiam patrí jaskyňa Driny a najvyšší vrch Malých Karpát – Záruby.     V Smoleniciach sa končí Malokarpatská vínna cesta.

viac informácii na oficiálnej stránke obce

malokarpatský región

Obec Budmerice

leží  na okraji Trnavskej pahorkatiny v údolí potoka Gidra od západu chránená pohorím Malých Karpát 

Severozápadne od obce Budmerice v Lindavskom lese postavil v rokoch 1888 – 1889 gróf Ján Pálffy so svojou 16-ročnou manželkou Alžbetou známy Budmerický kaštieľ.

viac informácii na oficiálnej stránke obce+421 902 351819

WhatsApp nonstop
textové a hlasové správy

+421 902 351819